O NAS

Zespół Tańca Indyjskiego Kahani oficjalnie narodził się 18 czerwca 2016 roku z inicjatywy Kasi Buk i Julii Wolfgarth. Członkiniami grupy są zarówno tancerki z kilkunastoletnim doświadczeniem wywodzące się z innych zespołów tańca indyjskiego, jak i młode stażem tancerki, które niedawno rozpoczęły swoją przygodę z tańcem indyjskim. Grupa obecnie składa się z 5 tancerek i tworzą one najczęściej występujący oraz jeden z najpopularniejszych zespołów tańca indyjskiego w Polsce.
Łącząc swoje doświadczenie taneczne i sceniczne z ogromną pasją do kultury indyjskiej i występów, wręcz od razu okazało się, że dziewczyny są właściwymi osobami na właściwym miejscu 🙂

Grupa powstała, aby skupić się głównie na tańcach indyjskich, rozwijać się w nich i realizować w tym wiele ciekawych pomysłów. Tworzenie tej grupy to dla tancerek oddanie się pasji – nie tylko do tańca, ale także do występowania i współtworzenia różnych wydarzeń, promowanie indyjskiej kultury, która je fascynuje, to wyrażanie siebie, dzielenie się doświadczeniami i umiejętnościami, dostarczanie publiczności różnych emocji, wrażeń i rozrywki, wspaniale spędzony czas i przyjaźń, którą odnalazły właśnie tworząc ten zespół. Aby dzielić radość do tańca indyjskiego, w 2017 roku Kahani założyło zespół Małe Kahani dla dzieci.

Nazwa grupy oznacza „opowieść”. Dla członkiń są dwa powody i znaczenia takiej, a nie innej nazwy. Po pierwsze – tańce indyjskie to przede wszystkim przedstawianie pewnych historii, po drugie – taniec jest zilustrowaną ruchem historią wypływającą z serc tancerek, odzwierciedla ona ich pasje i emocje.

Zespół Kahani prezentuje różne formy tańca indyjskiego: tańce filmowe (Bollywood, Kollywood, Tollywood), semiklasykę (głównie opierającą się na tańcu kathak i bharatanatyam), tańce folkowe (bhangra, lavani, garba, dhandiya, dappan koothu) oraz fuzje tańca indyjskiego z innymi stylami tanecznymi. W ofercie znajdują się pokazy taneczne, warsztaty oraz kursy, organizacja wydarzeń związanych z kulturą Indii, malowanie tatuaży henną, prowadzenie prelekcji, udział w sesjach zdjęciowych oraz hostessowanie (np. w indyjskim stroju).
(Więcej o naszej działalności przeczytasz w zakładce OFERTA )

Kahani, mimo krótkiej działalności, wystąpiło już na wielu wydarzeniach w Polsce, m.in.:
Despite the short activity, Kahani has already appeared on many events in Poland, including among others:
– obchody świąt Holi i Diwali w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu (np. w NCK Kraków i kultowym klubie Stodoła w Warszawie),
– spektakl „Pustynne Tajemnice” organizowany przez światowej sławy tancerkę orientalną Suraiyę,
– Sylwester i Vande Mataram Festival w Pałacu Kultury i Nauki,
– Dzień Republiki Indii w Marriott Hotel w Warszawie,
– Międzynarodowy Dzień Jogi na Polach Mokotowskich w Warszawie,
– World Travel Show 2018 w Ptak Warsaw Expo,
– Festiwal Kolorów w Parku Śląskim,
– występ w “Pytaniu na Śniadanie” – programie śniadanowym TVP2,
– i wiele innych (więcej w REALIZACJE).
Kahani wystąpiło także w Sztokholmie, stolicy Szwecji, dla członków American Association of Physicians of Indian Origin oraz dziewczyny prezentowały się w Genewie w Szwajcarii dla firmy Captain TMT z Indii.
Grupa wystąpiła m.in. dla Prezes Sądu Najwyższego RP oraz Rati i Anity Agnihotri, współdzieliła scenę m.in. z Conrado Moreno, grupą Piersi, Edytą Herbuś, Panjabi MC, Wojciechem Cejrowskim, Ranjeetem Rajwadą. Dziewczyny często zapraszane są jako gość na ważne wydarzenia, na jednym z nich poznały także bollywoodzką gwiazdę Manishę Koiralę. Stale współpracują z Ambasadą Indii w Warszawie, z Indyjsko-Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Kultury z siedzibą w Krakowie, z Indian Association of Poland, SIAP – South Indian Association of Poland, IPFA – Indo-Polish Friendship Association, współpracuje też stale z firmami Razvi Events, Sahara ShishaClub w Łodzi, restauracje Buddha i India Garden w Katowicach.

Lut 11, 2017 | Posted by | Możliwość komentowania O NAS została wyłączona